outdooring.cz / Knihy eshop / U táborového ohně

Doporučujeme:

U táborového ohně

U táborového ohně

U táborového ohně je znovuvydaná tábornická příručka z roku 1968. Spousta rad pro táborníky, skauty a trampy. Mnoho názorných ilustrací i humorných kreseb doprovází texty. Jak postavit stan, práce s nožem a sekerou, jak rozdělat oheň, pomůcky při vaření, jak vyrobit stan s podsadou, latrinu, mostek, jak vyrobit vor, orientace podle mapy, sterilizace vody, předpověď počasí, první pomoc, stopování a poznávání zvěře, morseovka, signalizace, šifry, indiánské písmo, uzlování, střelba z luku a pušky atd. Autor: Vladimír Rogl. Kniha 15x14cm, 204 stran. Dodací doba 2-3 dny.

U táborového ohně kniha Vladimír Rogl

Nabízíme čtenářům nahlédnutí do dávných turistických a tábornických praktik v knize „U táborového ohně“. 
Její autoři Vladimír Rogl se Ctiradem Smolíkem v ní přibližují atmosféru turistiky, táboření i trempinku dětí a mládeže na počátku druhé poloviny minulého století. I když se i v této oblasti od dob jejího prvního vydání v roce 1968 leccos změnilo - a zvláště v oblasti vybavení na turistiku a táboření je všeho nepřeberné množství - ponecháváme původní text včetně názorných a vtipných kreseb v nezměněné podobě. 
Věříme, že tato publikace osloví nejen pamětníky vzpomínající nostalgicky na své vlastní dávné zelené vandry, ale nabídne poučení i zábavu současné mladé generaci, která si na chvíli odskočí od surfování na počítači, stejně tak jako byla před padesáti lety průvodcem a rádcem tehdejším mladým turistům a táborníkům při jejich výpravách za dobrodružstvím v přírodě. 
Proto také této knížce přejeme, aby se znovu stala jejich věrným kamarádem!

U táborového ohně kniha

Cena 149 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.