outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Tulák Welzl z pohledu trampa

 Obsahuje pokus o Welzlův životopis a některá dosud zcela neznámá fakta z let jeho pobytu a pozoruhodných cest na dalekém severu. Snaží se přinést nezaujatý pohled na osobu moravského tuláka očima jeho současníků, na setkání Welzla s českými osobnostmi či na rozporné studie odborníků k jednotlivým životním etapám slavného Moravana. Jak dalece byl Jan Welzl romantik a dobrodruh, hledač absolutní svobody člověka a jak dalece naopak naivní snílek a zneuznaný vynálezce? I na tyto otázky hledá autor odpovědi. Uvádí taky řadu informací o hledání skutečného místa posledního odpočinku Jana Welzla, které bylo léta označováno chybně. Jaroslav Vecka toto vše doplňuje vypravováním lidí, kteří stejně jako Welzl podlehli kouzlu a moci přírody. Knížku doplňují povětšinou dosud nepublikované dokumentární fotografie z archivu autora. Recenze zde. Brožovaná kniha A5, 205 stran, fotky, dodací doba 2-5 dní.

Cena 209 Kč

Táboříme v týpí

Vše o táboření v týpí: druhy týpí, jak ušít týpí, stavba, vybavení, oheň, zvyky, tábory s týpí, indiánská sauna, zimní táboření, šití indiánského oděvu a doplňků, šeltry, zubřík, orlí pera a woodcraft. Autor Jiří Macek. Brožovaná kniha A5, 151 stran, fotky, dodací doba 2-4 dny.

Cena 189 Kč

Podzemí v Čechách, na Moravě, ve Slezsku

 Podrobný průvodce po 130 známých i méně známých jeskyních, štolách, podzemích měst, hradů a krypt. O každé jeskyni jsou uvedeny podrobné informace (příjezd, vstupné, otvírací doba, www stránky, popis, historie, zajímavost, fotka/nákres atd.). Autoři: D.Bílková, Václav Cílek, J.Hromas. Brožovaná kniha A5, 272 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 99 Kč

Yukon Quest

 Kniha o nejslavnějším závodu psích spřežení na 1000 mil přes Aljašku a Yukon. Yukon Quest je pro mushery obrovská událost. Kniha vás zavede mezi mushery, jejich psy a do divoké a drsné přírody. Uvidíte svět jejich očima - očima dobrodruhů a snílků... Vázaná A5, 320 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 339 Kč

Sonáta pro klavír a borovici

 Kniha trampských povídek od: Wabi Ryvola, Miki Ryvola, Hana Hosnedlová, Joe Jégr. Brožovaná kníha A5, 104 stran, dodací doba 2-4 dny.

Cena 99 Kč

Volání větru - Historie brněnské trampské písně

 Pavel Čiča Jelínek je autorem této knihy o vývoji trampské písně a skupin od předválečných let až po Kamelot a další kapely konce 20. století. Obsahuje také zpěvník 13 písní, fotografie. 114 stran, brožovaná A5, dodací doba 2-4 dny.

Cena 99 Kč

Vysokohorská turistika (Soňa Boštíková)

 Vybavení, znalosti a dovednosti, bezpečnost, tipy na tůry. Přehled nových materiálů na oblečení, obuv, stany, spacáky, karimatky, úvazky atd. Způsoby jištění na ferratách, způsoby lezení po skále, firnu, sněhu, ledovci. Brožovaná kniha A5, 120 stran, dodací doba 2-4 dny.

Cena 159 Kč

Vysokohorská turistika (Stefan Winter)

Nabušená příručka s vybavením, technikami v různých terénech, jištěním na feratách a dalších obtížných místech, rad pro různě obtížné terény, jištění atd. Mnoho fotografií. Brožovaná kniha A5, 128 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 199 Kč

Ve svitu táborového ohně

Kniha Ve svitu táborového ohně obsahuje mnohokrát vyzkoušené a osvědčené hry, které děti opravdu mimořádně baví, které současně rozvíjejí osobnost dětí, obohacují je o různé znalosti a v neposlední řadě také tříbí jejich morálku. Kromě velkého počtu her jsou v knize i četné praktické zkušenosti z organizace dětských stanových táborů i celoroční činnosti oddílů zaměřených na turistiku, táboření, rekreační sport a pobyt v přírodě. Autor: Jaroslav Obermajer. Brožovaná kniha A5, 145 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 199 Kč

Sportovní lezení (Stefan Winter)

 Vybavení, bezpečnost, bouldering, techniky lezení (uchopení chytu, natáčení, na tření, spárové lezení...), horní jištění, lezení v pozici prvolezce, pády, zranění, trénink, atd. Brožovaná kniha A5, fotky, nákresy, 127 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 229 Kč

Pobřeží Pacifiku (Leoš Šimánek)

 Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku. Členům expedice se na nafukovacích člunech podařilo zvládnout pobřežní vody geograficky unikátní části sverního Pacifiku. Další dvě letní období byla zapotřební na překonání této nepředstavitelně dlouhé trasy, podél Coast Moutains - ledovcových velehor až ke Chugach Mountains, do nejkrásnějšího zálivu Aljašky - Prince William Sound. Leoš Šimánek vyrazil opět se svojí manželkou, synem a dcerou, doprovázen dvěma přáteli. Předtím, než nastartovali motory nafukovacích člunů, se rozhodli zdolat zatím neslezenou třiapůltisícovku Mount Queen Bess, která se jako královna tyčí nad celou řadou dalších horských velikánů. Po zdařilém prvovýstupu vyrazili již všichni společně severozápadním směrem, kde projížděli panenskou přímořskou divočinou s její neobyčejnou faunou a flórou, která nemá obdoby nikde jinde na světě. Vázaná A4, 120 stran, barevné fotky, dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 399Kč, naše sleva 10%)

Cena 359 Kč

Běh s vlky aneb Canicross (Jaroslav Monte Kvasnica)

Běh se psem ve volné přírodě dává člověku i psovi nové prožitky ze společného intenzivního pohybu. Vybavení pro canicross, Krajinou se psem, Chvála běhání, Běžecká euforie, Kapička zdravovědy, Běh v zimě, Rady zkušených, Dog-trekking, Nošení zátěže, Sněžnice atd. Autor se zúčastnil řady horolezeckých a trekingových výprav, publikuje v řadě časopisů. Kniha A5 brožovaná, 113 stran, dodací doba 2-3 dny. 

Cena 129 Kč

Atlas ptáků České a Slovenské republiky

Nejlepší atlas ptáků na našem trhu. 436 druhů s popisy, barevnými ilustracemi, grafickým přehledem o době pobytu, čase hnízdění i zpěvu. Obsahuje i transkripce zpěvu, vyobrazení vejce, údaje o četnosti a stupni ohrožení, na mapce republiky je vyznačen výskyt. Vázaná kniha A5, barevné fotky, 250 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 249 Kč

Václav Cílek: Krajiny vnitřní a vnější

Nevšední kniha přemítání o krajině získala za rok 2003 cenu Literárních novin. První polovina textů se týká skutečné, fyzické krajiny, jejích proměn a ochrany. Druhá část je věnována vnitřním krajinám duše - fenoménu genia loci, postavě Zeleného muže, keltským bohům v druhohorách atp. Celek uzavírají Poutníkova pravidla putování po posvátných místech. Hlavním motivem knihy zůstává nutnost chránit krajinu kvůli jí samé, ale také kvůli sobě a vlastní duši. Vázaná kniha A5, 270 stran, dodací doba 2-3 dny. 

Cena 289 Kč

Horolezec Leopold Sulovský

Otevřená výpověď prvního Čecha na nejvyšší hoře světa Mount Everestu, člověka, který vystoupil na další dva osmitisícové vrcholy a sedm sedmitisícových v nejvyšších pohořích světa. Byl čtyři roky reprezentantem Československa a dvakrát oceněn horolezcem roku. Je to povídání nejen o horách a horolezcích, touze, lásce a nadšení, ale také o utrpení a smrti. Brožovaná kniha A5, 186 stran, fotky, dodací doba 2-5 dní.

Cena 99 Kč

Tichomoří, Barevný svět tropů (Leoš Šimánek)

Hornaté vulkanické ostrovy s bujnou vegetací, ploché korálové atoly s oslnivě bílými plážemi a tyrkysovými lagunami - to je Tichomoří, země daleko od turistických středisek a přístavů. Přežívá tu kultura Polynésanů a Melanésanů, staré obyčeje a zvyky. Cestu k domorodcům nelze objednat v cestovní kanceláři; je nutné si ji najít na vlastní pěst, a je také spojena s mnohými útrapami. Leoš Šimánek mezi souostrovími cestoval na jachtách, kde pracoval jako kuchař či kormidelník. Pracoval a bydlel s domorodci, žil jejich životem - často šťastnějším, než známe my, Evropané -, viděl neobvyklé věci a měl neobvyklé zážitky, o něž se teď ve své převážně fotografické publikaci se čtenáři rád dělí. Vázaná A4, 121 stran, barevné fotky, dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 399Kč, naše sleva 10%)

Cena 359 Kč

Běh na lyžích

Druhy lyží, bot a vázání a jejich výběr, mazání a vosky, volba oblečení, technika běhu na lyžích, sjíždění, pluh, odšlap, oblouk, klasický způsob běhu, stoupavý běh, výstupy, jak zlepšit skluz, bruslení, trénink, rozcvičení, rozvoj pohybových schopností, mimosezónní trénink - kolečkové lyže, imitace, testování a kontrola kondice, úrazy, laviny atd. Brožovaná kniha A5, 130 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 129 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.