outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Český tramping v časech formování a rozmachu

Český tramping v časech formování a rozmachu je nová kniha o trampském hnutí. Publikace je to více odborná, ale zároveň poutavě psaná, se spoustou citátů dobového tisku a mnoha fotografiemi a kresbami. Zabývá se především rozkvětem trampingu za doby první republiky také druhé světové války. Zkoumá tramping z mnoha aspektů, vztahů ve společnosti a různými projevy trampingu. Pro podrobnosti rozklikněte název. Kniha A5, brožovaná, 242 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 289 Kč

Století trampingu

Nová kniha Století trampingu mapuje celou historii trampingu v Českých zemích. Bohatě fotograficky doprovázená kniha Století trampingu je čtivým putováním od počátků trampského hnutí, přes zlatou dobu za první republiky, pronásledování v době fašismu a komunismu, až do současné doby. Významné místo je v knize věnováno jednotlivým osobnostem trampingu. Autor: Jan Pohunek. Vydalo: Národní muzeum. Kniha rozměrů 25x26 cm, 124 stran. Dodací doba 3-5 dní.

Cena 289 Kč

U táborového ohně

U táborového ohně je znovuvydaná tábornická příručka z roku 1968. Spousta rad pro táborníky, skauty a trampy. Mnoho názorných ilustrací i humorných kreseb doprovází texty. Jak postavit stan, práce s nožem a sekerou, jak rozdělat oheň, pomůcky při vaření, jak vyrobit stan s podsadou, latrinu, mostek, jak vyrobit vor, orientace podle mapy, sterilizace vody, předpověď počasí, první pomoc, stopování a poznávání zvěře, morseovka, signalizace, šifry, indiánské písmo, uzlování, střelba z luku a pušky atd. Autor: Vladimír Rogl. Kniha 15x14cm, 204 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 149 Kč

Outdoorová kuchařka

Outdoorová kuchařka je nepostradatelná kniha pro všechny, kteří vyrážejí na trek či výlet a nespokojí se s instantními polévkami, konzervami nebo smažákem z restaurace. Přináší chutné a výživné recepty na všechny druhy výšlapů. Jak jídlo efektivně zabalit? Jak si naplánovat jídelníček? Jak využít přirozených léčivých potravin pro případ zdravotních potíží? Autorka z vlastních zkušeností připravuje unikátní publikaci, která zmapuje, jak se po všech kulinárních stránkách připravit např. na víkendový výšlap v Jeseníkách, zimní přechod ukrajinských hor či himalájskou expedici, ale také na výpravu s dětmi, splav vodních toků nebo cyklistickou dovolenou. Kniha A5, 186 stran, mnoho fotek. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 389 Kč

Jak postavit a vybavit srub

Existuje mnoho knih o stavbě srubů, avšak ta od W. Ben Hunta je jedinou, která vám ukáže, jak srub starých osadníků i jeho vybavení jednoduchým a přírodním způsobem postavit a vyrobit pouze s využitím ručních nástrojů a stromů v okolí. Naši předkové používali klády a ruční nástroje k výrobě trvanlivých, suchých a bezpečí poskytujících přístřešků a uměli vyrábět židle, stoly a postele ze štípaných klád, větví a kmínků. V dnešní době motorových pil, dřevařských závodů a vysokých cen je dobré vědět, že si srub můžete stejně dobře postavit i vy sami. Kniha A5, 176 stran, mnoho nákresů a fotek. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 199 Kč

F.A. Elstner: Zálesácká kuchyně

Známý prvorepublikový dobrodruh, cestovatel a spisovatel F.A. Elstner napsal praktickou kuchařku pro zálesáky a trampy. Divoké byliny k jídlu, rožnění, pečení v alobalu, pečení ve žhavém uhlí, kuchařské tipy a fígle (např. jak zpracovat zvěřinu), vejce a brambory na mnoho způsobů, kaše, lívance, vdolky, 17 druhů polévek, omáčky, mnoho desítek receptů na tábornické pochoutky (např. drůbež na rožni, cikánský guláš, biftek na suché pánvi, pistolnický guláš, živáňská, pečený bažant a další zvěřina, ryby, zelenina, houby, jitrocelové křupinky, puškvorec v cukru, smažené švestky, kosmatice z bezu...). Kniha kapesního formátu 10x16cm, 200 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 99 Kč

Geronimo Paměti náčelníka Apačů

Dobrodružství života snad nejznámějšího indiánského náčelníka Geronimo - čtyřicet let nelítostného boje za právo svobodně žít, dvacet let válečného zajetí v rezervaci. Za svého dětství nezahlédl Geronimo jediného bílého muže. Později se však jeho život nesl ve znamení urputných bojů proti bledým tvářím. Geronimo –postrach mexického pohraničí. Vlastní autobiografie Geronima, kterou nám v písemné podobě zachoval pan Barrett. Autobiografie tvoří první díl této publikace a druhý díl - Historie Apačů, je založena na dostupných historických faktech, které se těchto kmenů týkají. Tyto informace nám pak pomůžou zorientovat se v čase a dění tehdejších událostí, abychom mohli posoudit, jak výjimečná byla historie apačského národa. Kniha A5 vázaná, 392 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 439 Kč

Klasické horolezectví

Metodické texty o skalním, letním, ledovém, zimním, výškovém a expedičním horolezectví a o pohybu v ledovcových terénech. Autor: Michal Kleslo. Kniha A5, 74 stran, nákresy, fotografie. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 149 Kč

Mé první léto v Sieře Nevadě

Slavný americký přírodovědec, spisovatel a ochránce přírody John Muir vypráví v dnes již legendární knize o svém setkání s divokou přírodou kalifornské Sierry Nevady. To jej ovlivnilo na celý život a inspirovalo k úsilí o prosazení dlouhodobé ochrany jejích nejcennějších partií. Vodní toky, skalní útvary či bohatost flóry a fauny území tvořícího dnešní Yosemitský národní park, které navštívil v létě roku 1869, Muir popisuje s precizností vědce i extatickým nadšením, uvědomuje si však také, jak rychle může přírodní bohatství dosud nedotčené divočiny vzít za své působením postupující průmyslové civilizace. Kniha A5, 224 stran. Dodací doba 5-10 dní.

Cena 289 Kč

Osadní toulky

Kniha Osadní toulky je věnována vztahu dvou českých fenoménů, trampingu a nohejbalu. Osadní toulky se zabývají expanzí nohejbalu z Prahy do trampských a chatových osad v jejím okolí (povodí Vltavy a Berounky), vznikem prvních osadních turnajů jako klasické soutěžní formy. Čtenáři naleznou popis každé osady s vlajkou, popis vzniku osady a vývoje nohejbalu, historické a současné fotografie, rozhovor s pamětníky. Dále mapy s vyznačením umístění osad v příslušné oblasti a stručný turistický popis oblasti. Osady jsou řazeny dle příslušnosti k jednotlivému povodí. Celkem je uvedeno přes 100 osad. Publikace tak není ryze historicko-sportovní publikací, ale je koncipována jako bedekr pro ty, kteří se zajímají o tramping a nohejbal a chtějí navštívit místa, spojená s těmito českými fenomény. Částečně navazuje na Dějiny trampingu Boba Hurikána. Kniha A5, 272 stran, dodací doba 2-3 dny.

Cena 289 Kč

Reinhold Messner: Západní stěna

Ortler je nejvyšší hora Jižního Tyrolska. Spolu se svými dvěma kamarády se Messner pokouší zdolat západní stěnu Ortleru cestou, kterou dvě stě let nikdo nepoužil. Výstup má dramatický průběh. Horolezci uvízli na svislé stěně v tisícimetrové výšce. Situaci komplikuje hustá mlha i obrovský ledový převis nad nimi. Cesta zpátky však není možná, a zbývá jen únik směrem vzhůru. Messner se znovu musí spolehnout na své neomylné instinkty, které z něj učinily nejslavnějšího horolezce všech dob. Dramatické líčení výstupu protkává Messner vzpomínkami, jak zdolával nejobtížnější alpské trasy. Neschází ani o úvahy o tom, jak si lidé přírodu uzpůsobují k tomu, aby jim mohla poskytovat konzumní zážitky. Vyslovuje se pro uchování „nebezpečného prostoru hor“ i pro další generace. Kniha A5, 200 stran + 32 stran fotek, dodací doba 2-3 dny.

Cena 329 Kč

Na kajaku z Prahy do Severního moře

Zdeněk Lyčka v červnu 2014 nasedl v Praze do kajaku a po šestnácti dnech a 881 tvrdě odpádlovaných kilometrech přistál u majáku Kugelbake v Severním moři. Touto výpravou po stopách legendárního lachtana Gastona, který během povodní v létě 2002 uplaval 300 km z pražské zoo až do Lutherstadtu Wittenbergu, a české princezny Markéty Přemyslovny, která se před více než osmi sty lety provdala za dánského krále Valdemara II. a odplula po Labi do Dánska, si autor splnil dávný sen. Kniha 20x20cm, 60 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 195 Kč

Od Pacifiku k Atlantiku

Navzdory svému mládí uskutečnil Ilya to, co se zatím nikomu nepodařilo: v jedné sezoně sám přepádloval celou Kanadu od západu k východu.
Za těch dvěstě dní na cestě, kdy čelil přírodním živlům, se seznámil s mnoha zajímavými lidmi a měl i příležitost nahlédnout do života Indiánů. Upádloval téměř devět tisíc kilometrů po moři, jezerech a řekách a pěšky ušel kolem tříset kilometrů, mnohdy s kajakem na ramenou. Zažil měnící se přírodu a krajinu od pozdního jara do začínající zimy – za slunečných dnů, deště i horka, za silného větru, mrazu i sněhu.
Ve své knize Ilya poutavě popisuje své zážitky a líčí nejen krajinu a každodenní radosti, ale i mnohá dobrodružství a těžkosti, které jej po celou dobu provázely. Autoři českého překladu, Ilyovi rodiče, oba Češi, emigrovali z Prahy 26. srpna 1968. Usadili se v Montrealu, kde se roku 1978 Ilya narodil. Většinu volných chvil svého dětství a mládí prožil v přírodě. Tam se zřejmě zrodily sny po dobrodružství v divočině. Přestože byl vychován jako Kanaďan, od dětství se učil česky a dodnes mluvenou češtinu výborně ovládá. Český původ v sobě nezapře. Kniha A5, 216 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 229 Kč

Dobrodružství šesti trampů

Humorná kniha z doby meziválečné, v níž autoři formou parodovaných klasických literárních textů, nejčastěji však stylem kovbojských a zálesáckých románů vyprávějí o trampském hnutí a nenásilným způsobem podávají i kritiku tehdejší společnosti, je díky jedinečnému vypravěčskému stylu a originálnímu humoru zajímavá i pro dnešní čtenáře. Na motivy této knihy pak v roce 1969 vznikl v České televizi i muzikálový seriál o dobrodružství šesti trampů okolo řeky Vltavy a věčném válčení trampů a paďourů. Autoři: Vlastimil Rada a Jaroslav Žák. Kniha vyšla poprvé v roce 1933. Kniha A5 vázaná, 198 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 99 Kč

Poselství náčelníka Dana George

Odkaz skutečného indiánského náčelníka Dana George, filmového adoptivního otce Dustina Hoffmanna ze slavného snímku Malý velký muž. Kniha byla přivezena z Kanady a obsahuje mj. dvě knihy Dana George, ve kterých typickým indiánským poetickým stylem předává světu své poselství a tím i vnímání moderního světa očima svého národa, úctu a lásku k veškerému životu i k sobě navzájem. Kniha je bohatě doprovázena tematickými kresbami Helmuta Hirnschalla. Kniha A5 vázaná, 132 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 229 Kč

Jaroslav Monte Kvasnica: Vlci přicházejí s větrem

Nová kniha Jaroslava Monte Kvasnici Vlci přicházejí s větrem. První část knihy VLCI PŘICHÁZEJÍ S VĚTREM – Vlčí vábení - líčí tragický osud mladé beskydské  vlčice, která zahynula pod koly automobilu, vypráví o vzácných a vzrušujících setkáních autora s vlky, zabývá se existencí a putováním prosperující lužické vlčí populace, představuje čtenářům charismatickou chovatelku vlků Tanju Askani, pátrá po zavátých vlčích stopách ve starých tiscích, zabývá se tristní situací vlků na Sibiři, ale také jejich nemilosrdným lovem na Slovensku a v jiných krajinách, představuje vlčího konkurenta – predátora rosomáka, vypráví o návratu bobrů do jejich někdejší domoviny, dokumentuje nesmírnou vlčí životní a loveckou přizpůsobivost a srovnává uspořádání hierarchie vlčích smeček s hyeními klany. Ve druhé části – Svět podle vlka (a psa) – uskutečňuje autor odvážnou hloubkovou sondu do složitého labyrintu emocí provitých šelem, neboť právě emoce jsou motivátory širokého spektra vnitrodruhové komunikace. Ve třetí části – Carmina luporum – představuje autor své krystalky haiku z jeho cest divočinou. Kniha je doplněna rozsáhlou komentovanou bibliografií, která nasměruje zájemce správným směrem. Text Monte Kvasnici nedílně doprovázejí unikátní fotografie Zdeňky Prokešové a virtuózní kresby terénního zoologa Ludvíka Kunce. Kniha B5 vázaná, 264 stran. Dodací doba 3-4 dny.

Cena 599 Kč

Arktický bush pilot

Bývalý bojový pilot námořnictva "Andy" Anderson založil po druhé světové válce leteckou službu na okraji civilizace v povodí řeky Koyukuk na Aljašce, která sloužila zlatokopům, lovcům, geologům, dobrodruhům a domorodým obyvatelům. Kromě pasažérů přepravoval cokoliv od nejrůznějšího materiálu potřebného pro život v divočině, až po těžební vybavení, zlato, psí spřežení a živé vlky. Zapotil se při tuctu nebezpečných zdravotně naléhavých letech, v noci a ve velice nepříznivém počasí. Tato kniha s padesáti historickými fotografiemi, sepsaná společně s jedním z nejoblíbenějších aljašských spisovatelů, pojednává o vzrušujícím příběhu pilota průkopníka na Aljašce. Kniha A5 brožovaná, 256 stran. Autor: Jim Rearden. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 329 Kč

Na vrchol žádné zkratky nevedou

Osmnáct let se snažil Ed Viesturs dosáhnout na svatý grál alpinismu: stanout na vrcholu všech osmitisícových hor planety bez pomoci umělého kyslíku. Je to neobyčejně opatrný horolezec, který se neváhal otočit a sestoupit zpět sotva devadesát metrů pod vrcholem Mount Everestu. A nezastavil se ani před výzvou jménem Annapurna, před horou, která proslula tím, že si vyžádá za každé dva horolezce, které pustí na svůj vrchol, jeden život. „Dostat se na vrchol je možnost. Vrátit se zpátky dolů je povinnost.“ Ve světle své nezlomné filozofie líčí Ed osudově chybná rozhodnutí svých kolegů horolezců, několik případů, kdy sám jen se štěstím vyvázl, a také pár záchranných akcí, kterých se zúčastnil. A poprvé také detailně popisuje klíčovou roli, kterou sehrál při katastrofě na Everestu v roce 1996, proslavené Jonem Krakauerem v jeho knize Into Thin Air. Autoři: Roberts David, Viesturs Ed. Kniha A5 vázaná, 374 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 338 Kč

Trosečníci řek

Kniha obsahuje 16 vodáckých povídek od 10 autorů, kteří prošli sítem druhého ročníku vodácké soutěže Kenyho VOLEJ. Poprvé se v ní se svou povídkou sešla většina rodiny Věry Noskové, spisovatelka a synové Jiří a Tomáš. Kniha A5 vázaná, 172 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 179 Kč

Ferraty Východních Alp

70 vzrušujících ferrat mezi Vídní, Bodamským a Gardským jezerem pro začínající i pokročilé turisty. Bohatě ilustrovaný průvodce shromažďuje výkvět vysokohorských ferrat v oblasti Východních Alp a prezentuje širokou paletu krajinných krás i nejrozmanitější nároky, které ferraty na zájemce kladou. Mapy, výškové profily ferrat, podrobné popisy cest, hodnocení obtížnosti ferrat i nádherné barevné fotografie. Autor: Mark Zahel. Kniha A5, 296 stran. (běžná cena 399Kč) Dodací doba 2-5 dní.

Cena 379 Kč

Jedlé bylinky a plody

Jedlé bylinky a plody - kniha o divokých bylinách a rostlinách a jak je využít v kuchyni. Kdy a jak správně sklízet, jak si vyrobit likér nebo sirup, jak sušit a skladovat. Přes 120 druhů, barevné fotografie, výskyt a využití. Např. pampeliška, pastinák, bez černý, bříza, česnáček, dřín, hluchavka, jeřáb, jitrocel, kokoška, popenec, rakytník. Autorka: Helga Hofmann. Kapesní formát, 256 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 299 Kč

Henry David Thoreau: Mainské lesy

Thoreau, autor legendární knihy Walden, zde deníkově popisuje své tři cesty do divočiny severozápadních USA v letech 1846, 1853 a 1857. Jde o podrobné líčení putování po řekách, jezerech a lesích. Na cestách popisuje přírodu, zvířata a rostliny i setkání s indiány, dřevorubci a zálesáky. Kniha A5, 334 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 289 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.