outdooring.cz / Knihy eshop

Doporučujeme:

Knihy o přírodě - eshop

K ceně knih bude přičteno poštovné (139Kč dobírka nebo 79Kč platba předem).

Knihy můžete také objednat po telefonu: 547 356 440 (po-pá 9-17 hodin)
Nebo si je vyzvedněte po předchozí domluvě osobně v Brně-Bystrci(Teyschlova ul.) 

Jaroslav Monte Kvasnica: Krajina s vlky - Rapsodie šedých stínů

Další kniha Jaroslava Monte Kvasnicy nese jméno Rapsodie šedých stínů. Má 336 stran a najdete v ní množství barevných fotografií ze života vlků a z prostředí, ve kterém žijí. Pro více info klikněte na název knihy. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 649 Kč

Století trampingu

Nová kniha Století trampingu mapuje celou historii trampingu v Českých zemích. Bohatě fotograficky doprovázená kniha Století trampingu je čtivým putováním od počátků trampského hnutí, přes zlatou dobu za první republiky, pronásledování v době fašismu a komunismu, až do současné doby. Významné místo je v knize věnováno jednotlivým osobnostem trampingu. Autor: Jan Pohunek. Vydalo: Národní muzeum. Kniha rozměrů 25x26 cm, 124 stran. Dodací doba 3-5 dní.

Cena 399 Kč

Outdoorová kuchařka

Outdoorová kuchařka je nepostradatelná kniha pro všechny, kteří vyrážejí na trek či výlet a nespokojí se s instantními polévkami, konzervami nebo smažákem z restaurace. Přináší chutné a výživné recepty na všechny druhy výšlapů. Jak jídlo efektivně zabalit? Jak si naplánovat jídelníček? Jak využít přirozených léčivých potravin pro případ zdravotních potíží? Autorka z vlastních zkušeností připravuje unikátní publikaci, která zmapuje, jak se po všech kulinárních stránkách připravit např. na víkendový výšlap v Jeseníkách, zimní přechod ukrajinských hor či himalájskou expedici, ale také na výpravu s dětmi, splav vodních toků nebo cyklistickou dovolenou. Kniha A5, 186 stran, mnoho fotek. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 389 Kč

F.A. Elstner: Zálesácká kuchyně

Známý prvorepublikový dobrodruh, cestovatel a spisovatel F.A. Elstner napsal praktickou kuchařku pro zálesáky a trampy. Divoké byliny k jídlu, rožnění, pečení v alobalu, pečení ve žhavém uhlí, kuchařské tipy a fígle (např. jak zpracovat zvěřinu), vejce a brambory na mnoho způsobů, kaše, lívance, vdolky, 17 druhů polévek, omáčky, mnoho desítek receptů na tábornické pochoutky (např. drůbež na rožni, cikánský guláš, biftek na suché pánvi, pistolnický guláš, živáňská, pečený bažant a další zvěřina, ryby, zelenina, houby, jitrocelové křupinky, puškvorec v cukru, smažené švestky, kosmatice z bezu...). Kniha kapesního formátu 10x16cm, 200 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 129 Kč

Reinhold Messner: Západní stěna

Ortler je nejvyšší hora Jižního Tyrolska. Spolu se svými dvěma kamarády se Messner pokouší zdolat západní stěnu Ortleru cestou, kterou dvě stě let nikdo nepoužil. Výstup má dramatický průběh. Horolezci uvízli na svislé stěně v tisícimetrové výšce. Situaci komplikuje hustá mlha i obrovský ledový převis nad nimi. Cesta zpátky však není možná, a zbývá jen únik směrem vzhůru. Messner se znovu musí spolehnout na své neomylné instinkty, které z něj učinily nejslavnějšího horolezce všech dob. Dramatické líčení výstupu protkává Messner vzpomínkami, jak zdolával nejobtížnější alpské trasy. Neschází ani o úvahy o tom, jak si lidé přírodu uzpůsobují k tomu, aby jim mohla poskytovat konzumní zážitky. Vyslovuje se pro uchování „nebezpečného prostoru hor“ i pro další generace. Kniha A5, 200 stran + 32 stran fotek, dodací doba 2-3 dny.

Cena 329 Kč

Na kajaku z Prahy do Severního moře

Zdeněk Lyčka v červnu 2014 nasedl v Praze do kajaku a po šestnácti dnech a 881 tvrdě odpádlovaných kilometrech přistál u majáku Kugelbake v Severním moři. Touto výpravou po stopách legendárního lachtana Gastona, který během povodní v létě 2002 uplaval 300 km z pražské zoo až do Lutherstadtu Wittenbergu, a české princezny Markéty Přemyslovny, která se před více než osmi sty lety provdala za dánského krále Valdemara II. a odplula po Labi do Dánska, si autor splnil dávný sen. Kniha 20x20cm, 60 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 195 Kč

Od Pacifiku k Atlantiku

Navzdory svému mládí uskutečnil Ilya to, co se zatím nikomu nepodařilo: v jedné sezoně sám přepádloval celou Kanadu od západu k východu.
Za těch dvěstě dní na cestě, kdy čelil přírodním živlům, se seznámil s mnoha zajímavými lidmi a měl i příležitost nahlédnout do života Indiánů. Upádloval téměř devět tisíc kilometrů po moři, jezerech a řekách a pěšky ušel kolem tříset kilometrů, mnohdy s kajakem na ramenou. Zažil měnící se přírodu a krajinu od pozdního jara do začínající zimy – za slunečných dnů, deště i horka, za silného větru, mrazu i sněhu.
Ve své knize Ilya poutavě popisuje své zážitky a líčí nejen krajinu a každodenní radosti, ale i mnohá dobrodružství a těžkosti, které jej po celou dobu provázely. Autoři českého překladu, Ilyovi rodiče, oba Češi, emigrovali z Prahy 26. srpna 1968. Usadili se v Montrealu, kde se roku 1978 Ilya narodil. Většinu volných chvil svého dětství a mládí prožil v přírodě. Tam se zřejmě zrodily sny po dobrodružství v divočině. Přestože byl vychován jako Kanaďan, od dětství se učil česky a dodnes mluvenou češtinu výborně ovládá. Český původ v sobě nezapře. Kniha A5, 216 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 259 Kč

Poselství náčelníka Dana George

Odkaz skutečného indiánského náčelníka Dana George, filmového adoptivního otce Dustina Hoffmanna ze slavného snímku Malý velký muž. Kniha byla přivezena z Kanady a obsahuje mj. dvě knihy Dana George, ve kterých typickým indiánským poetickým stylem předává světu své poselství a tím i vnímání moderního světa očima svého národa, úctu a lásku k veškerému životu i k sobě navzájem. Kniha je bohatě doprovázena tematickými kresbami Helmuta Hirnschalla. Kniha A5 vázaná, 132 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 229 Kč

Na vrchol žádné zkratky nevedou

Osmnáct let se snažil Ed Viesturs dosáhnout na svatý grál alpinismu: stanout na vrcholu všech osmitisícových hor planety bez pomoci umělého kyslíku. Je to neobyčejně opatrný horolezec, který se neváhal otočit a sestoupit zpět sotva devadesát metrů pod vrcholem Mount Everestu. A nezastavil se ani před výzvou jménem Annapurna, před horou, která proslula tím, že si vyžádá za každé dva horolezce, které pustí na svůj vrchol, jeden život. „Dostat se na vrchol je možnost. Vrátit se zpátky dolů je povinnost.“ Ve světle své nezlomné filozofie líčí Ed osudově chybná rozhodnutí svých kolegů horolezců, několik případů, kdy sám jen se štěstím vyvázl, a také pár záchranných akcí, kterých se zúčastnil. A poprvé také detailně popisuje klíčovou roli, kterou sehrál při katastrofě na Everestu v roce 1996, proslavené Jonem Krakauerem v jeho knize Into Thin Air. Autoři: Roberts David, Viesturs Ed. Kniha A5 vázaná, 374 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 338 Kč

Trosečníci řek

Kniha obsahuje 16 vodáckých povídek od 10 autorů, kteří prošli sítem druhého ročníku vodácké soutěže Kenyho VOLEJ. Poprvé se v ní se svou povídkou sešla většina rodiny Věry Noskové, spisovatelka a synové Jiří a Tomáš. Kniha A5 vázaná, 172 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 179 Kč

Ferraty Východních Alp

70 vzrušujících ferrat mezi Vídní, Bodamským a Gardským jezerem pro začínající i pokročilé turisty. Bohatě ilustrovaný průvodce shromažďuje výkvět vysokohorských ferrat v oblasti Východních Alp a prezentuje širokou paletu krajinných krás i nejrozmanitější nároky, které ferraty na zájemce kladou. Mapy, výškové profily ferrat, podrobné popisy cest, hodnocení obtížnosti ferrat i nádherné barevné fotografie. Autor: Mark Zahel. Kniha A5, 296 stran. (běžná cena 399Kč) Dodací doba 2-5 dní.

Cena 379 Kč

Jedlé bylinky a plody

Jedlé bylinky a plody - kniha o divokých bylinách a rostlinách a jak je využít v kuchyni. Kdy a jak správně sklízet, jak si vyrobit likér nebo sirup, jak sušit a skladovat. Přes 120 druhů, barevné fotografie, výskyt a využití. Např. pampeliška, pastinák, bez černý, bříza, česnáček, dřín, hluchavka, jeřáb, jitrocel, kokoška, popenec, rakytník. Autorka: Helga Hofmann. Kapesní formát, 256 stran. Dodací doba 2-4 dny.

Cena 399 Kč

Henry David Thoreau: Mainské lesy

Thoreau, autor legendární knihy Walden, zde deníkově popisuje své tři cesty do divočiny severozápadních USA v letech 1846, 1853 a 1857. Jde o podrobné líčení putování po řekách, jezerech a lesích. Na cestách popisuje přírodu, zvířata a rostliny i setkání s indiány, dřevorubci a zálesáky. Kniha A5, 334 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 289 Kč

Trvalé bydliště Klondike aneb kde medvědi dávají dobrou noc

Životní příběh českých emigrantů, kteří žijí ve srubu na Yukonu uprostřed krásné, ale drsné kanadské přírody. Důležitou součástí jejich obživy je lov. Ať už rybaření coby živnost, lov zvěře pro upotřebení v kuchyni i odstřel medvědů nejen kvůli jídlu, ale také kvůli bezpečnosti, patří do každodenního života Kennedyho i Aleny, již trampové znají pod přezdívkou „Mývala“. Život bez elektřiny, tekoucí vody i dalších výdobytků „moderní“ civilizace je nejen výzvou k přežití v drsnějších podmínkách, ale také klidným žitím, ve kterém není místo pro hektičnost a spěch. Podrobnosti o knize zde. Kniha A5 vázaná, 245 stran, fotky. Dodací doba 2-5 dní. Zcela poslední kusy knihy!

Cena 599 Kč

Sedm ohňů k Nahanni

Čechokanadský vědec a dobrodruh Jan Soukup popisuje splouvání kanadské řeky Nahanni, ale také to, co tomu předcházelo. Autor chtěl dosáhnout horního konce South Nahanni pozemní cestou, dopravit kánoi a vybavení pro šestinedělní cestu divočinou. Dlouhá portáž překračující pohoří kontinentálního rozvodí ze strany kanadského teritoria Yukonu do Severozápadních teritorií měla spojovat řetěz řek, potoků a jezer a znamenala přenášení všeho vybavení přes horské průsmyky a mokrými bažinami v nížinách. Znamenalo to i koníčkování lodí proti proudu a pádlování vodou, kde se dalo, jak po proudu, tak proti, vše korunováno „křížovými kalváriemi“ s převrácenou lodí na ramenou. Kniha A5, 220 stran, fotky. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 329 Kč

Náčelník - Ernest Thompson Seton a mizející Západ

Životní příběh Ernesta Thompsona Setona, známého spisovatele knih o přírodě a malíře (Dva divoši, Rolf zálesák, atd.). Historik Allen H. Anderson líčí Setonův život krok za krokem na pozadí dějin dynamicky se rozvíjející Ameriky, kde se pohraničí posouvá stále rychleji dál a dál na západ. Setonův osud se postupně naplňuje v prostředí, jehož kultura, společenské vztahy a příroda jsou dnes již dávnou minulostí. Kniha zobrazuje také Setonovu dramatickou cestu k vědeckému uznání, jeho roli při vzniku hnutí woodcraftu a skautingu, jeho slabost pro původní Američany, roli, kterou sehrál ve formování moderní ochrany přírody, ale odhaluje také jeho sebestřednost, rozpolcenost, vizionářství a útěk z reality. Kniha vázaná A5, 296 stran + 16 stran fotek. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 359 Kč

Atlas hub

Atlas hub se 101 nejdůležitějšími druhy hub, převážně jedlými ale i jedovatými. Barevné fotografie, popisy atd. Obsahuje také důležité rady, které by měl znát každý houbař. Autor Atlasu hub: Michal Mikšík, šéfredaktor časopisu Svět hub. Brožovaná kniha A5, 140 stran. Dodací doba 2-5 dní.

Cena 239 Kč

Jaroslav Monte Kvasnica: Jantarové oči

Jaroslav Monte Kvasnica, spisovatel a specialista na psovité šelmy přichází s novou vlčí knihou, jež nese příznačný název – Jantarové oči. Výpravná publikace s unikátními barevnými fotografiemi Filipa Chludila a ilustracemi Ludvíka Kunce. Pro podrobnosti o knize Jantarové oči klikněte na název. Vázaná kniha B5, 240 stran, dodací doba 2-4 dny.

Cena 649 Kč

Drž hubu a pádluj

Vodácké povídky, které zvítězily v soutěži autorů zvané "Kennyho volej". 16 povídek z vodáckého prostředí je převážně humorně laděných a pochází od autorů Eva Obůrková, Michael Antony, Jiří Nosek a dalších. Vázaná kniha A5, 150 stran, dodací doba 2-5 dní.

Cena 159 Kč

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě

Jaroslav Pavlíček: Člověk v drsné přírodě. Známý český polárník Jaroslav Pavlíček v této malé avšak oblíbené knize shrnuje zkušenosti pro pobyt v drsné přírodě: zkušenosti přírodních národů, desatero přežití: příprava, KPZ, bezpečnost, nehoda, úkryt, tepelný komfort, jídlo a pití, lano, světelné signály, transport, bivak, orientace, zvířata atd. Kniha velikosti 10x14cm, 136 stran. Dodací doba 2-3 dny.

Cena 159 Kč

F. A. Elstner: Uzly a laso

Jak vázat uzly (desítky praktických uzlů), jak pracovat s lasem (talíř, krinolína, házení lasem, proskakování smyčkou a další fígle, lariat). Jak si vybrat správný bič a jak s ním správně práskat. Autor knihy F. A. Elstner (1902-1974) byl známý český spisovatel, dobrodruh a cestovatel. Vázaná kniha A5, 144 stran, nákresy. Dodací doba 2-4 dny. 

Cena 195 Kč

Za památnými stromy Vysočiny

Památné stromy Vysočiny v povídání a mnoha krásných barevných fotkách. Pelhřimovsko (Červená Řečice, Orlík, Jiřice, Košetice...), Jihlavsko (Třešť, Polná, Žďírec, Telč, Nová Říše...), Havlíčskobrodsko (Petrkov, Posázaví, Vilémovice, Klokočov...). Popisy obsahují i obvod kmene a GPS souřadnice. Autorky: Marie Hrušková a Marie Holečková. Vázaná kniha A5, 144 stran. Dodací doba 2-5 dní. (běžná cena 229Kč)

Cena 189 Kč

Doporučujeme:

Z našeho eshopu:

 

Další články:

Rozhovor s Miloslavem Nevrlým

Miloslav Nevrlý je známý mezi turisty, skauty a milovníky přírody jako autor okouzlujících knih o přírodě. Po nedávném novém vydání oblíbené knihy Karpatské hry jsme se odhodlali oslovit pana Nevrlého k rozhovoru, který jistě potěší jeho současné i budoucí čtenáře.

Jak rychle rostou houby

Každého houbaře už to určitě napadlo - jak rychle rostou houby? Mám raději utrhnout hned ty malé sotva vyklubané hříbky nebo se mám zítra vrátit pro větší, které už budou stát za to? A neutrhne mně je někdo mezitím?

Hlasy ptáků - 9CD Hlas pro tento den

188 druhů ptáků na 9 CD vychází pohromadě jako souhrn oblíbeného rozhlasového pořadu Hlas pro tento den, ve kterém hlasy ptáků komentují ornitologové.